Page 3 of 31 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 614

Thread: Instalare Tracker

īnfumurat wizard's Avatar

nu cred ca merge. parolele in nici un caz nu merge sa le importi... sa zicem ca in structura primei baze de date nu ai un field.. sa zicem mood.. iar in a 2-a ai.. la inserarea valorilor, se incurca valorile. astfel incat mood primeste alt tip de valoare iar fieldul dupa mood primeste alta valoare, posibil de alt tip...cel putin asa cred eu ca se va intampla. sper ca ma intelesesi.

@DaNger, intra in folderul include, si editeaza fisierul secrets.php

Torrents.ro Member sEeKeR's Avatar
    Blog Entries
    1

Wink

Quote Originally Posted by log1tek View Post
    De exemplu vreau sa bag sursa asta TS v1.3.9 by Xam ce dau la Import in http://localhost/phpmyadmin ca nu stiu

daca schimbi sursa pierzi tot nu cred ca merge sa salvezi ceva de la sursa veche. import poti da, dar probabil ca nu iti va recunoaste mai nimic

Torrents.ro Member log1tek's Avatar

pai si ce sa fac ca nu am nici o sansa sa o schimb ...:| trebuie sa fie o solutie !Eu puneam asta NetManiack v1.6 si vreau sa pun alta in folderu ala htdocs dar nu stiu acolo ce sa dau la import de ex sursa asta o vreau TS v1.3.9 by Xam dar nu stiu ce sa bag la import ...
    Last edited by log1tek; 11-25-2007 at 11:21 AM.
    El corecte stim vorbeste romaneste !?

nu merge.
    structura bazei de date e alta..

Torrents.ro Member log1tek's Avatar

hai ca am rezolvat-o dar acuma vreau sa va intreb de unde pot faace rost de teme pt tracker ,Adica sa le pot schimba din profile ??
    El corecte stim vorbeste romaneste !?

le faci tu.

Dai in sql import la cssuri noi..
    Last edited by thegameg; 11-25-2007 at 01:36 PM.

insert into stylesheets (id, uri, name) values (13, 'localhost'.'nubete') where daca_mai_faci_misto_iei_warn like altii

jeejee: te rog ca pe viitor sa nu mai faci misto de alti useri in forumul pe care il moderez.
    Last edited by jeejee; 11-25-2007 at 02:20 PM.
    ------------------------------------------------
    Azi e ultima zi in care spamez. Promit

http://forum.torrents.ro/photos/data...etsdoitsig.png

sau mai simplu pentru logitek

insert into stylesheets values (1,'un_css_furat.css','TU_PLOI');

jeejee: te rog ca pe viitor sa nu mai faci misto de alti useri in forumul pe care il moderez.
    Last edited by jeejee; 11-25-2007 at 02:20 PM.
    Another forgotten hero...but the world doesn't care.

Torrents.ro Member sEeKeR's Avatar
    Blog Entries
    1

Wink

Quote Originally Posted by log1tek View Post
    hai ca am rezolvat-o dar acuma vreau sa va intreb de unde pot faace rost de teme pt tracker ,Adica sa le pot schimba din profile ??

tema sau stylesheet sau cum ii mai spune poti modifica din cea de baza "default". cauti un program de editat css si sa aiba preview in timp ce lucrezi la codul css-ului(desi cred ca toate au) citesti 2, 3 tutoriale sa vezi cu se mananaca si important sa nu salvezi peste css-ul trackerului ca de l-ai gresit ... si le probezi la sfarsit sa vezi cum arata trackerul cu noua tema sau noile teme facute. spor

salutare.
    fratilor.. am si eu problema care m-a disperat.. nu reusesc sa instalez nici o sursa.. folosesc linux.. am facut totul dupa readme.... reusesc sa-mi creez cont-ul sysop.. dar daca dau logout si incerc sa ma logez din nou spune "username sau parola incorecta".. daca dau recover.. sau incerc sa fac un cont nou.. primesc mail-ul.. dar cand intru pe link primesc
    "Not Found

Sorry pal "

.. plus.. daca fac upload la un torrent.. si incerc sa fac seed spune "torrent not registered with the tracker"
    ...din cate am citit nimeni nu s-a vaitat de asa ceva... .e posibil sa-mi lipseasca vreo functie la php? ceva?...

daca poate cineva sa ma ajute.. sau sa vb. pe privat
    multumesc..
    Last edited by Andrey14; 11-29-2007 at 12:19 PM.

Quote Originally Posted by Andrey14 View Post
    salutare.
    fratilor.. am si eu problema care m-a disperat.. nu reusesc sa instalez nici o sursa.. folosesc linux.. am facut totul dupa readme.... reusesc sa-mi creez cont-ul sysop.. dar daca dau logout si incerc sa ma logez din nou spune "username sau parola incorecta"...
    Ar trebui sa ne spui cu care surse ai incercat !?
    N-am gasit pana acum o sursa care sa functioneze perfect deci nu te stresa, e ceva normal :-)

Incearca cu Torrent Trader 2.02
    Am facut rost si de Torrent Trader Premium (inca ma mai gandesc daca sa o fac publica sau nu)

Se lucreaza la traducerea ultimei versiuni de tracker Yuna Scatari (inca nu e publica) in mai multe limbi printre care si Romana (cu ajutorul "fratilor" de peste Prut)
    Sa speram ca anul asta va fi tradusa si se va putea descarca
    Cred ca e una dintre cele mai bune surse de tracker

DEMO: YSE Romanian Demo :: Acasa
    Last edited by Fynnon; 11-29-2007 at 01:31 PM.

pai.. am incercat cu netmaniack.. cu bti.. cu xam... aproape la fel face... la xam si la bti ma pot inregistra.. si modifica setari.. dar announcer-ul tot nu functioneaza..

vezi daca dupa ce dai signup apare in baza de date user-ul care il creezi.

Poate nici macar nu te conectezi la baza de date (e posibil cu PHP mai vechi, trebuie sa modifici parola cu OLD_PASSWORD('parola') ca sa se poata conecta php la mysql.

Eu cred ca problemele tale sunt in principal legate de mySQL sau de tabele incorecte.
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

nu stiu... dar mysql mi-a functionat destul de bine.. mai am cateva servicii care folosesc mysql si nu prea am avut probleme.. user-ul se introduce in baza de date.. php e versiunea 5.2...

mda.. cand dau recover...
    "Database error. Please contact an administrator about this."

o sa recompilez mysql.. sa vad

poti sa scrii interogarea direct in mysql(sau phpmyadmin) sa vezi exact care-i eroarea.

Quote Originally Posted by semeketh View Post
    poti sa scrii interogarea direct in mysql(sau phpmyadmin) sa vezi exact care-i eroarea.
    nu ma pricep chiar asa de bine la mysql :P.. oricum.. mai caut.. se pare ca intradevar e de la mysql.. dar nu stiu ce ..

daca te logheaza prima data...nu prea cred ca-i de la mysql.

posibil sa fie ceva de la takelogin.

hmm... dar am incercat mai multe surse.. si nu e vorba numai de login.. si daca incerc sa fac un user nou... imi da "sorry pal.. "... uite.. BUZAU-Ramnicu Sarat - Tracker :: Login