Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 433

Thread: Ultimul joc terminat

Bully Scholarship Edition ...
    un jok super misto...
    10/10

Guest of Honour puroi's Avatar

Quote Originally Posted by natty_01 View Post
    Prietene esti praf...cocinaaa..

Frontlines - Fuel of War
    un FPS de nota 10

e printre singurele FPS-uri care l-am terminat
    merita jucat
    e cam scurt l-am terminat in 3-zile
    jucat lejer

Counter Strike 1.6

Chestia e ca, e singurul joc care-l practic in ultimii 3 ani. Nu am placa video performanta ca sa ma joc Shotere si nici nu prea vreau sa-mi cumpar pentru ca dupa aceea o sa imi ocup timpu' cu shotere
    Last edited by esential; 01-27-2009 at 09:10 PM.
    F*ck the system.

Retired from p2p Crosshair's Avatar

Volfied 10/10
    FTW .

I Love Alexandra Kensky's Avatar
    Blog Entries
    1

Toate pe PC

TWO WORLDS 7,5/10

sfarsitul lasa clar pt o continuare...

concluzii:
    - f putine tipuri de mobs
    - controlul calului imposibil
    - sunetele penibile (muzica e naspa nafara de melodia de la menu,dialogurile sunt park negandite,puse doar pt a fi + contin cuvinte folosite in lb engleza de acu 600 ani)
    - putine inovatii
    -questurile cat de cat haotice si asemanatoare intre ele, noroc de marks de pe harta
    - vegetatia arata bine,iar orasele arata bine dar nu exceleaza(m-a impresionat ashos).[ersonajele arata execrabil,mai ales in filmulete,noroc de armuri care arata fenomenal
    - Un mare plus e acela k nu am gasit nici un BUG cat am jucat, ceea e destul de impresionant.

sunt unele chestii care nu prea le-am inteles in joc cum ar fi: de ce la inceputul jocului cand vrei sa inveti ceva costa 1000 gold,iar mai incolo costa 10000 gold acelasi lucru(dak nu inveti la inceput) si 100000 spre sf jocului..si multe altele

jocul e de jucat,insa prezinta unele chestii care dezechilibreaza total jocul,(spellul death hands care te ajuta sa te bati cu 100 de mobi odata sau sa bati un mob cu 50 nivele mai mare...mai este si necropower..etc)..cu death hands,necropower si multe pots de mana poti termina jocul dupa vreo 2-3 ore
    oricum cine nu l-a jucat sa-l joace...dupa parerea mea nu se poate compara cu G3 sau TES 4... este doar o clona

Mass effect 8,5/10

jocul este fabulos pe alocuri.Ai impresia ca te uiti la un film sf de calitate.
    ->Grafica este foarte reusita,personajele de asemenea se apropie cu cele din oblivion la infatisare si la detalii.
    ->Coloana sonora e demna de un blockbuster hollywoodian, iar voice acting'ul e f reusit, fiind folositi actori profesionisti si diferiti.
    ->Gameplayul este f usor si simplist.Questurile secundare sunt monotne si plictisitoare.
    ->Povestea mi s'a parut extraordinara,deasemenea maniera in care este expusa, iar finalul cinematic si nu numai e demn de un film.E o poveste care te tine in suspans.De exemplu faza din aquaduct de pe illos cand am dat peste holograma aia stricata care povestea despre reapers,am stat si am citit cuvant cu cuvant fiecare fraza si optiune de dialog,desi de obicei dau skip la dialoguri,

De ce doar 8,5...
    -prea multe loadings
    -colegii parca sunt niste roboti sau ai impresia ca sunt degeaba.
    -nu mai e aceeasi complexitate in relatia cu teammates ca in kotor
    -prea multe lifturi
    -jocul un pic cam dezechilibrat:bani multi si degeaba,la fel si omnigelul
    -questuri secundare monone si repetitive(cu locatii repetitive)
    -planete ce sunt de umplutura

I'as fi dat un 8 dar finalul absolut fabulos i'a crescut nota

Command & Conquer tiberium Wars 8,5/10

Nu'mi plac strategiile, joc foarte rar asa ceva, dar acest joc mi s'a parut al naibii de usor pt un novice ca mine in ale strategiilor.Din 30-35 de misiuni cate sunt, >85% le'am terminat din prima(easy).Filmuletele au fost penibile, adica ce cauta sawyer cu accent de taran american ca general al nod sau ce mai era el.Mai degraba faceau niste intro'uri pe calculator si era mult mai bine.Cum spuneam, misiunile sunt f usoare insa cea mai grea mi s'a parut a 2'a de la scrin aia in care controlezi mastermind'ul.

Grafica 9 -arata bine si pt ca e bine optimizat
    Sunet 7,5 - datorita filmuletelor...ironside parca nu punea deloc suflet in rolulu sau...aveai impresia ca era acolo doar ca sa mai incaseze niste bani
    Gameplay 8 - misiuni usoare accesibile tuturor dar si repetitive, locatii variate

Chiar daca nu sunteti fani ai strategiilor, jucati'l pt ca este accesibil si celor care nu prea lea au cu acest gen.
    Ps...am inceput kane's wrath

condemned criminal origins

joc superb..genul fps survival horror..de la doom3 incoace nu am mai tresarit asa in fata monitorului...grafica superba...sunet,ambientul si muzica sinistre care se potrivesc perfect cu gameplayul...nivele variate..lupta 1-1 este de-a dreptul nebuna si incredibila...povestea care nu plictiseste...itemuri interesante de folosit(folosite de agentii FBI reali)...concluzia: peste 9 nota..merita jucat

NFS MW a 6-oara si cred ca vor mai urma !

Bully Scholarship Edition
    foarte bun jocul
    poti sa faci multe lucruri.........
    9/10

dacris tata mai iesi afara ca de la atatea jocuri iti faci cupu' calendar

Blog Entries
    1

Szergiu te-ai gandit ca poate lucrez in domeniul jocurilor? Asa ca nu mai abera

1.Call of Duty, World at War
    2.-
    3.Foarte tare!
    4.PS2
    5.10/10

1. Fahrenheit (aka. Indigo Prophecy)
    2. Avantajul il reprezinta povestea si dezavantaje nu gasesc
    3. Cel mai frumos joc pe care l-am jucat vreodata
    4. PC si as fi dorit sa-l joc si pe Xbox 360
    5. 10/10

Quote Originally Posted by dacris View Post
    Szergiu te-ai gandit ca poate lucrez in domeniul jocurilor? Asa ca nu mai abera
    in ce fel lucrezi in domeniul jocurilor?
    nu am aberat
    am zis asa in gluma cumva
    daca ai inteles altfel imi cer scuze
    nu am ziso cu rautate

1. Mario
    2. Avantaje :
    - destul de usor daca sti ce trebuie sa faci ;
    - nu ai nevoie de calculator foarte performant ;
    - joci cu celebrul mario
    Dezavantaje :
    - daca nu esti calm poti sa ramai fara calculator fiindca ultimul nivel e mai greu si dureaza pana il inveti ;
    3. Frumos dar enervant in acelasi timp
    4. PC
    5. 9 / 10

Blog Entries
    1

Flatout Ultimate Carnage 8,5/10

Grafica 8/10
    Sunet 8/10
    Gameplay 10/10

Modul flatout e practic ala din flatout 2 cu ceva personaje in plus.E foarte un jocul,bushelile sunt extrem de relaxante .Spre final devine mai greoi si din cauza controlului f greu al unor masini.

Modul carnage este f amuzant,dar unele curse sunt aproape imposibile.

E un joc relaxant si f amuzant.

Gta 4................9/10

Blog Entries
    1

Undercover 4/10

grafica 6/10 (pt ca daca scapi de ceata aia devine cat de cat normal)
    sunet 5/10 (praf si ost si a masinilor)
    gameplay 5/10 (cursele se fac numai pe strazi late-mi-a placut, in rest nimic)
    impresie 4/10
    poveste 5/10(e cat de cat normala dar prost pusa in scena)

/////////////////////////

enclave 7/10

grafica superba(pt un joc de acu 3-4 ani)
    gameplay boring,hack and slash nonstop(dintr-o alta perspectiva la camera-cine are chef de h&s il recomand )
    poveste buna
    campanii evil si good

//////////////////////////////////////

the witcher 9,5

white hair dude rulz
    grafica excelenta
    sunet excelent
    poveste fascinanta
    gameplay ce exceleaza
    ti-o tragi cu cine prinzi in jocu asta
    ar fi fost perfect daca n-ar fi avut cateva chestii mici si enervante

///////////////////////////

fear 2 8/10

L-am terminat si eu.Este clar un joc bun,chiar aveam nevoie de asa ceva in seceta asta de joace.Nu exceleaza,are multe minusuri si este sub primul fear cu mult.Senzatia de groaza nici nu exista.Nu m-am speriat absolut deloc in tot jocul,pe cand in primul fear tin minte jucam cu winampu deschis .

Mi-a placut ultima lupta,desi cam simpla. Grafic nu arata cine stie ce cu exceptia mediului paranormal. Sunetul m-a dezamagit, am jucat cu castile sperand ca ma voi speria vreun pic dar nici pe departe.

Cat despre gameplay,mi s-a parut foarte buna implementarea aia cu robotii.Chiar simteam nevoia la un mnoment dat sa impusc si sa demolez tot ce vad . Obiectele destructibile au ramas ca in primul,asta fiind plus.

AI-ul e foarte bun si imbecil in acelasi timp.Se feresc,se adapostesc,comunica etc.Dar de multe ori,ajungi face-to-face cu ei si in loc sa te ciuruiasca,ei au grija sa rastoarne o masa sau un dulap pt a se adaposti.

Cat despre poveste iar nu prea am inteles mare lucru ca si atunci cand am jucat celelalte fear-uri.Prin urmare,trebuie iara sa citesc pe wikipedia sa inteles mai bine ce s-a intamplat .Oricum e un lucru bun povestea asta incurcata asa.

E un joc de jucat fara indoiala,unul bun al anului,(cum spuneam mai sus) prin prisma secetei care e.
    Last edited by Kensky; 02-13-2009 at 10:51 PM.

TOCMAI AM TERMINAT SI EU
    Call of Duty 4 - Modern Warfare
    platforma-PC , ca altceva nu am
    nota-10/10 un bun shooter
    daca mai sunt altii ca mine care inca nu l-au jucat ii indemn sa il joace

Bully Scholarship Edition
    8/10
    Music is like magic there's a certain feeling you get when your real and you spit and people are feeling your shit.

Este mai bine sa taci şi să dai impresia ca eşti prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Blog Entries
    1

Saints Row 2 7,5/10

Un joc laudat foarte mult de consolisti.Asteptat cu mare nerabdare pe pc(de mine).

Grafica 6/10 - Jalnica pt timpurile in care ne aflam.Pana si gta 3 arata mai bine.

Sunet 8/10 - Voice actingul mi s-a parut f reusit cu ceva actori buni.Posturile de radio sunt putine dar sunt pe toate gusturile(populara ,house,clasica,rap,etc; cel mai mult mi-a placut krhyme radio)

Povestea mi s-a parut acceptabila.Nu stiu ce s-a intamplat in primul joc,cum de ai ramas in coma atatia ani.Cum ziceam e accectabila si nu e trasa de par cum e un pic in gta4.Trebuie sa distrugi cele 3 gasti care domina Stillwater si in final pe VOgel

Ca aspecte negative as mentiona optimizarea de cacao cu siguranta.Adica e de neacceptat sa mearga asa prost si cu schimbari de max 5 fps intre totul pe minim si totul pe maxim.Mai ales cand arata asa jalnic.Modul cum se botesc masinile nu e realist si fun cum e in gta4,dar influenteaza modul de condus( daca ai rotile sparte pe dreapta,masina trage puternic in dreapta)
    Ca tot veni vb de condus,masinile se comporta ca niste cutii.Tot in legatura cu masinile,un minus e ca atunci cand mergi pe jos,apar rar masinile.PS: unele arata extrem de cool(mai ales cele de la ronin)

Uitai sa zic de customizarea de inceput care mi s-a parut excelenta.Ceva in genul oblivion/fallout 3.Foarte multe chestii poti modifica la personaj,iar faptul ca le poti modifica ingame, dupa ce ai inceput sa joci( la chirurgia plastica) e cireasa de pe tort la capitolul asta.

Misiunile mi s-au parut diversificate dar foarte usoare.Adica o singura misiune am reluat-o ,in rest trecute toate din prima.Cutscene-urile de la misiuni mi s-au parut extraordinar de amuzante(un mare plus).

Un alt plus al jocului e ca poti face multe chestii inafara msiunilor principale.Ai asanumitele "activities" pe harta unde ai cate 1 misiune diferita pe 6 nivele( unele din aceste misiuni sunt de-a dreptul hazlii si ciudate, mai bine spus sarcastice - misiunea cu stropitul orasului cu rahat,prefacerea vatamarii corporale etc) Aceste misiuni daca le duci la capat castigi bani si respect si totodata anumite skilluri.Inafara de astea, mai ai magazine de tot felul pe care le poti cumpara,curse prin tot orasul, rampages( gta) si stunt jumps.

Ca o concluzie,(trecand peste partea cu optimizarea) jocul m-a tinut captivat pana ce l-am terminat deoarece e foarte amuzant

Clive Barker's Jericho 8,25/10

Curios.Cand a aparut prin toamna lui 2007,nu mi-a placut deloc.Nu puteam juca 2 nivele la rand de plictiseala.De aia nici nu am rezistat sa il termin atunci. Acum,am inceput aseara si m-a tinut in fata monitorului vreo 8 ore continuu.

Ca grafica,intr-un fel prezinta extreme.Efectele de lumina si umbre sunt extraordinare(seamana cu cele din thief 3), dar in acelasi timp,texturile sunt al dracu de saracioase.

Mi-a placut muzica dar si replicile celor din echipa,unele foarte amuzante.

Povestea chiar mi s-a parut interesanta si inovativa si am fost foarte curios cum se termina.Mi-au placut puterile celor din echipa si faptul ca poti juca cu oricare din ei aproape tot timpul.Nivelurile au fost si ele interesante ca locatii(sumeria,imperiul roman) dar ca design au fost praf.

Probabil mi-a placut si deoarece nu mai jucasem de mult un fps si aveam nevoia sa killaresc.

PS:Cel mai prost "outro" ever la jocul asta.

warhammer 40000 dawn of war 2 8/10

Am jucat putin si celelalte din serie dar nu mi-au placut.Asta in schimb mi-a placut pt ca a sarit peste partea de constructie a cladirilor si armatei.Practic e un rtt foarte simplu.Ai 3-4-5 eroi la inceputul misiunii si trebuie sa omori bossul(99% din cazuri) sau iti aperi teritoriul care e atacat de orci/eldar/tyranizi

Grafic arata binisor,efectele de lumina imi plac si se misca excelent la maxim.Despre sunet,nu prea am ce sa spun,doar ca mi-au placut foarte mult unele melodii,in special cele cand te bati cu bosii.

Marele minus al jocului e repetivitatea.Ai 3 planete fiecare cu 3-4 harti si in 99% din misiuni trebuie sa omori bossul mare si rau din dreapta sus al hartii.Adica WTF nici macar pozitia lui nu au schimbat-o macar sa mai diversifice un pic.Penibil.Mai urma sa fie acelasi boss de fiecare data siasta chiar era insultator.

Povestea mi s-a parut interesanta si chiar te face curios si datorita felului cum e pusa in scena cu ajutorul dialogurilor dintre personajele principale ale jocului.

Insa asa repetittiv cum e,m-a tinut pana l-am terminat.E de apreciat faptul ca jocul e neliniar intr-un anumit fel,adica depinde de tine si de cum te organizezi cat dureaza pana termini jocul.Eu l-am terminat in 47 de zile parca,vazusem unii si in 80 si ceva de zile