Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 433

Thread: Ultimul joc terminat

I Love Alexandra Kensky's Avatar
    Blog Entries
    1

NecroVision 5/10

Nu prea merita multe cuvinte.Am terminat jocul deoarece aveam chef sa joc ceva in care sa killaresc nonstop.

Singurul plus la jocul asta e povestea care mi s-a parut interesanta,mai ales dupa ce nu mai joci in lumea noastra.

Ca minusuri,o multime...Vocea caract princ total antipatica,grafica foarte urata,scaderi masive de fps fara nici un motiv, designul nivelurilor absolut dezastruos...Cred ca sunt cele mai neatragatoare niveluri dintr-un joc.

Daca nu aveti chef de un joc in care sa omori nonstop,sa nu va atingeti de el.

Drakensang : The Dark Eye 8,5/10

Un RPG cum nu am mai jucat de foarte multa vreme.Are multe plusuri dar si ceva minusuri.

Grafic prezinta extreme.Are peisaje de-a dreptul superbe(Tallon,Blood Mountains) ce te lasa cu gura cascata dar in unele locuri aarata ca un joc de prin 2005(vezi ferdok)

In leg cu sunetul,muzica se potriveste de minune.Din pacate ca in majoritatea jocurilor de acest gen,dialogurile sunt partial vorbite ceea ce e f enervant mai ales daca nu ai chef sa citesti(iar chestia asta te indeamna la skip nonstop)

Mi-a placut multitudinea de caractere ce poti creea la inceput.Sunt multe clase fiecare cu avantaje si dezavantaje.O bila alba la rejucabilitate.Totusi rejucabilitatea er mult mai mare daca questurile puteau fi rezolvate prin mai multe cai si deasemenea sa le poti rezolva evil sau good.Sunt totusi in joc puncte unde tre sa alegi intre 2 parti consecintele fiind diferite.

Din pacate cam putine arme si armuri speciale cu statsuri speciale etc.Sunt o multime de materiale ce pot fi folosite la creeare de acest special gear.

Un mare plus il reprezinta faptul ca poti folosi pct de xp in orice moment al jocului,cand ai tu chef iti cresti cum vrei caracterul.

Zonele mi-au placut f mult,mai putin dungeonurile(in special din murolosch care m-au enervat la culme)

Cei ce iubesc RPG-urile nu tre' sa rateze jocul asta.Ofera multe ore de joc,mai ales daca faci questurile secundare(care sunt totusi cam putine) si stai la purecat fiece zona

legend hand of god 6/10

Un rpg hack&slash.Parerea mea cam nereusit si nefinisat.

Grafic arata slab pt un joc de 2008 si se mai misca si ca curu

Sunetul,aici e cam aiurea.Muzica cand esti in turint mi se pare fabuloasa,iar melodiile in general sunt ok.Voiceactingul insa e penibil.Totusi daca esti mai atent se poate interpreta mai mult ca o parodie a celorlate rpguri,dialogurile si interpretarea.Mi-au placut glumele intre dude ala si zana.

Povestea e una normala,demonii vor sa stapaneasca lumea,tu esti fiul lui greuceanu si salvezi pe toti.

Panoul cu skills e cam sarac dar mi-a placut ca imbini de la inceput 2 clase rezultand o a 3a clasa.Itemuri sunt cclau dar nu sunt seturi.

Nivelurile nu prea mi-au placut sunt foarte liniare.Daca nu prea ai chef sa joci,poti sa-l termini in 2-3 ore.E misto ca atunci cand il termini,poti rejuca cu totul de pe tine si inventar insa pe heroic

Gears of War 2
    10/10
    Foarte fain e merita sa termini inca o data!

Blog Entries
    1

watchmen the end is nigh 8,5/10

Grafic acest joc arata extraordinar.Una din cele mai bune grafici pe care le-am vazut.

Legat de sunet & stuff,voiceactingul mi s-a parut normal cu un plus pt glumele dintre cei 2 protagonisti.

Din pacate e prea scurt,il termini in 3 ore maxim.Practic jocul e o bataioe nonstop.,insa una reusita cu multe combouri si finishing moves diferite ce sunt aratate in slowmotion.Nu mi-a placut ca nu poti ridica orice obiect si sa le spargi capetele alora asa.

L-am jucat cu gamepad,a mers ca uns.De mult nu m-am mai distrat asa de bine la un joc.Recomand tuturor care simt nevoia sa sparga niste teste
    Oricum se vede ca a fost facut in graba pt a iesi odata cu filmul,dar rezultatul e mai mult decat satisfacator

watchmen the end is nigh
    un joc de nota 10
    daca era mai lung devenea plictisitor de la atata bataie
    mai scurt nu-l puteau face probabil )
    are si grafica buna nu mai zic de gameplay
    demul nu am mai jucat un joc ca acesta

F.E.A.R 2 Project Origin un joc excelent care are niste momente chiar periculoase pentru cei ce sufera cu inima 10/10
    Last edited by Florin277; 03-29-2009 at 08:52 AM.

1. Need for Speed: Most Wanted
    2. Un joc bun din toate punctele de vedere
    3. Bestial
    4. PC
    5. 10

Dead Space, un joc foarte reusit,atmosfera de-a dreptul scary,gameplay bun
    dead space

KOTOR 2 ca sith lord a nush cata oara;
    dark side e prea imba, prea cool )
    Denon AH-C120
    Fiio X3K

Need for Speed Undercover

Blog Entries
    1

red alert 3 7,5/10

Cu siguranta asteptam mai mult de la acest joc prin prisma predecesorilor.

Grafic arata bestial unele peisaje,dar totodata arata jalnic cladirile.

Fara indoiala un mare plus la jocu asta sunt videourile care mi s-au parut mult mai decente decat in tiberium wars/kanes wrath unde parca era penibila interpretarea.Toate cinematicele/dialogurile au avut o tenta umoristica.

cat despre gameplay,jocul a fost facut sa poate fi terminat si de copii de gradinita.Sub nici o forma nu e un rts adevarat.

Misiunile parca au fost un pic diverse dar mult prea scurte.nici o misiune nu am jucat mai mult de juma' de ora.Unitatile cu toate ca au fost diverse si multe,unele chiar au fost degeaba

James Bond : Quantum Of Solace 7/10
    Music is like magic there's a certain feeling you get when your real and you spit and people are feeling your shit.

Este mai bine sa taci şi să dai impresia ca eşti prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Need For Speed Carbon
    E a 3-a oara knd il termin dar se merita ...parerea mea
    10/10

the last remnant 9/10....

Ciobolingozaur Martzy's Avatar

Half Life 1 Nota:10.
    L-am terminat de vreo 6 ori.

Resident Evil 4
    20 de ore petrecute pentru o frumusete de joc,
    divers in designul "nivelelor", dificultate de un nivel acceptabil, nici prea greu, dar nici prea usor,
    pe scurt pot sa zic ca se merita din plin.

Blog Entries
    1

Wanted weapons of fate 8,5/10

Un joc bun ce te tine in fata monitorului daca ai chef sa killaresti nonstop.

Grafic arata stas,chiar foarte tare(vezi nivelul de la telegondola).

In legatura cu sunetul,dialogurile si replicile sunt de nota 10.Practic de la tutorila iti vei da seama cum vor fi aceste replici,"spumoase" ca altfel nu imi vine in minte .

Mult prea scurt jocul,in 3 ore il dai gata.Povestea sincer nu prea am urmarit-o.Partea de cover e bine facuta,cateodata te mai incurca cand vrei sa iesi din cover.Inveti destule miscari cool.As fi vrut sa pot invata si tehnica aia cronometrata.Oricum au fost de ajuns.

Se aseamana intr-un fel cu stranglehold.Daca aveti chef de shootereala,nu ratati jocul.Merita.

Red alert 3 Uprising 7,5/10

La fel ca RA3.Grafica la fel,peisajele arata bestial si cladirile de multe ori f slab.Apa arata demential.

Ca si in RA 3 videourile sunt misto dar actorii mi s-au parut mai urati )

Gameplayul nu are mare lucru in plus,doar durabilitatea misiunilor e mai mare dar devin boring.Un mare pct in plus ptcampania cu yuriko care e un fel de hack&slash .

In rest nimic interesant

Quote Originally Posted by dacris View Post
    Wanted weapons of fate 8,5/10

Un joc bun ce te tine in fata monitorului daca ai chef sa killaresti nonstop.

Grafic arata stas,chiar foarte tare(vezi nivelul de la telegondola).

In legatura cu sunetul,dialogurile si replicile sunt de nota 10.Practic de la tutorila iti vei da seama cum vor fi aceste replici,"spumoase" ca altfel nu imi vine in minte .

Mult prea scurt jocul,in 3 ore il dai gata.Povestea sincer nu prea am urmarit-o.Partea de cover e bine facuta,cateodata te mai incurca cand vrei sa iesi din cover.Inveti destule miscari cool.As fi vrut sa pot invata si tehnica aia cronometrata.Oricum au fost de ajuns.

Se aseamana intr-un fel cu stranglehold.Daca aveti chef de shootereala,nu ratati jocul.Merita.

Red alert 3 Uprising 7,5/10

La fel ca RA3.Grafica la fel,peisajele arata bestial si cladirile de multe ori f slab.Apa arata demential.

Ca si in RA 3 videourile sunt misto dar actorii mi s-au parut mai urati )

Gameplayul nu are mare lucru in plus,doar durabilitatea misiunilor e mai mare dar devin boring.Un mare pct in plus ptcampania cu yuriko care e un fel de hack&slash .

In rest nimic interesant
    e buna versiunea aia ce a aparut?

Wanted - Weapons of Fate
    gameplay 9.8/10
    grafica 10 curat
    sunet 10/10
    povestea interesanta (din cate am inteles eu) nu am lasat clipurile

cum zicea si dacris foarte scurt
    pe povestea asta devenea plictisitor daca mai continua mult
    e foarte frumos jocu
    ma bag pe wheelman

Blog Entries
    1

The Wheelman 7/10

Cam mare nota la cate minusuri are,dar totusi m-a amuzat f mult jocu asta.

plusuri
    -e open world
    -vin diesel
    -miscarile speciale ale lui milo
    -side mission extrem de variate si multe
    -orasul si harta+pda(si faptul ca poti incepe orice misiune instant fara sa trebuiasca sa ajungi tu in locu cutare)
    -dialogurile
    -damage-ul fun al masinilor si controlul usor al lor
    -misiuni f antrenante si spectaculoase

minusuri
    -optiuni grafice nema(doar rezolutia se poate schimba)
    -nema AA
    -nu poti schimba controalele
    -stuttering
    -buguri vizuale
    -Ai prost
    -povestea(n-am inteles ce se intampla)
    -nu poti calca pietonii

Default Wanted:Weapons of fate

Wanted:Weapons of fate un joc superb 10/10