Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 285

Thread: Nu e BANC,...dar e de RAS

Mare grija la Carrefour! Escrocheria functioneaza in urmatorul fel: 2 pustoaice bune de 18 ani se apropie de masina in timp ce bagi cumparaturile in portbagaj incep sa stearga parbrizul de la masina cu o carpa in timp ce sanii le atarna afara din tricouri. E imposibil sa nu te uiti. Cand le multumesti si le dai niste bani, ele te roaga ca in loc de asta sa le duci la un alt magazin Real. Accepti si ele suie in spate. Pe drum incep sa faca sex una cu alta. Dupa un timp una dintre ele trece in fata si incepe sa iti faca sex oral. In acest timp cealalta iti fura portofelul! Va sfatuiesc sa fiti foarte atenti deoarece mie mi s-a intamplat lunea trecuta, miercuri, de doua ori, vineri, azi si ma duc si maine!!!

2. The Following User Says Thank You to deveritas For This Useful Post:

adicretzu (02-02-2011)

Quote Originally Posted by deveritas View Post
    Mare grija la Carrefour! Escrocheria functioneaza in urmatorul fel: 2 pustoaice bune de 18 ani se apropie de masina in timp ce bagi cumparaturile in portbagaj incep sa stearga parbrizul de la masina cu o carpa in timp ce sanii le atarna afara din tricouri. E imposibil sa nu te uiti. Cand le multumesti si le dai niste bani, ele te roaga ca in loc de asta sa le duci la un alt magazin Real. Accepti si ele suie in spate. Pe drum incep sa faca sex una cu alta. Dupa un timp una dintre ele trece in fata si incepe sa iti faca sex oral. In acest timp cealalta iti fura portofelul! Va sfatuiesc sa fiti foarte atenti deoarece mie mi s-a intamplat lunea trecuta, miercuri, de doua ori, vineri, azi si ma duc si maine!!!
    Tare norocos mai esti!
    Fii un domn şi īmparte educaţia!

Ceasca de ceai

Intr-o zi, mama era plecata si tata trebuia sa se ocupe de mine.
    Aveam cam 2 ani jumatate. Cineva imi daduse cadou un "set de ceai" si era una dintre jucariile mele preferate.
    Tata era in sufragerie, ocupat fiind cu stirile de seara, cand i-am adus o ceasca mica de "ceai", care era de fapt doar apa.Dupa mai multe cesti de ceai si laude primite ca facusem un ceai asa gustos, mama s-a intors acasa.
    Tata a facut-o sa astepte in sufragerie, ca sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de ceai, deoarece era"cel mai dragut lucru". Mama a asteptat si binenteles ca destul, cum veneam pe hol cu ceasca de ceai pentru tata si l-a privit cum a baut-o.
    Apoi a spus (ca si cum numai o mama poate sti lucrul acesta...)
    'Ti-a trecut vreodata prin cap, ca singurul loc la care poate ajunge sa ia apa, este WC-ul?'
    Unii vorbesc ce stiu, altii stiu ce vorbesc.

Foarte tare doamna aia... Mai asteptam si altele.
    Pe o usa scria Femei , am intrat acolo si am gasit doar WC-uri. :|

Tricolorii, om cu om (Romania - Serbia)

Lobonţ: A făcut mişcări de īncălzire īncontinuu (exceptīnd fazele cīnd lua gol).
    Contra: A fost singurul tricolor care ne-a făcut fericiţi sīmbătă seara: a declarat că se retrage de la Naţională.
    Tamaş şi Rădoi: L-au ajutat pe Lobonţ să se īncălzească, pasīndu-i mingea cum o prindeau. Totuşi, cīnd n-o prindeau, Lobonţ se īncălzea şi mai bine: du-te-n pīnă-n fundul porţii, ia mingea de-acolo, dă-i cu sete īn ea…
    Dorel: S-a mişcat extraordinar, dovadă că a dat goluri pe unde a prins. Ar fi dat şi mai multe, dar parşivul de Piţurcă l-a mutat la pauză mai departe de poarta noastră. Plus că şi Lobonţ a stat toată repriza a doua cu ochii pe el.
    Raţ: S-a agitat, a fugit, dar toate centrările lui se opreau īn primul fundaş. Singura şansă să trimită vreo centrare īn careu era să sară sīrbii puţin mai sus, să treacă mingea pe sub ei.
    Cociş: A alergat enorm, da’ a dracu’ minge fugea de el ca dracu’ de tămīie.
    Codrea: El e un fotbalist foarte bun, dar, aşa cum a declarat după meci, n-a jucat pe postul lui de la Sienna. Eu n-am īnţeles ce post special are el īn Italia, pentru că am văzut-o pe Sienna jucīnd şi mi s-a părut că toţi jucătorii au acelaşi post, īn sensul că stau prin faţa porţii şi īncearcă să degajeze mingea de-acolo. Cu un plus pentru portar, care are voie şi cu mīna.
    Mutu: A jucat bine, dar nu l-a ajutat echipa. Drama vieţii lui, aşa a păţit şi la Chelsea : el se chinuia, săracul, dar degeaba dacă de-alde Lampard şi Terry nu jucau nimic.
    Marica: A venit la stadion cu maşina lui meseriaşă, a adus-o şi pe Gina Pistol, să vadă şi băieţii cu ce piesă umblă, era mişto de tot pīnă cīnd au venit ăştia şi i-au zis că e meci, joacă Romānia cu Serbia. Al dracu’ Piţurcă, ce jegos, cīnd l-a sunat i-a zis că se merge cu echipa la biliard, cică se-ntīlnesc la stadion şi se pleacă de acolo.
    Costea: Era atīt de fericit că e la Naţională, īncīt mingea nu l-a interesat decīt ocazional.

Altfel, unii dintre ei sunt jucători chiar bunicei. Păcat că nu le-a făcut nimeni cunoştinţă. Dacă n-aveau tricouri la fel, habar n-aveau cu cine sīnt īn echipă.

Quote Originally Posted by alydeea View Post
    Mutu : Drama vieţii lui, aşa a păţit şi la Chelsea -adica ca in Spike ft Guess Who - TU
    ontopic: gigi s-a apucat de facultate..unde tinuta e obligatorie :alba cu dungi negre;

deci foarte tare faza aceea cu mailul. Cum sa fi asa. Si explicatia celor de la firma m-a dat pe spate

...despre BCR )

O doamna in varsta a murit in ianuarie, dar BCR a continuat sa o taxeze pentru lunile februarie si martie cu taxele de administrare pentru cardul sau de credit, la care a adaugat taxe de intarziere si alte comisioane lunare. Balanta contului a ajuns astfel de la 0 la aproape 60 dolari.
    Nepotul raposatei suna la banca sa rezolve problema:
    Nepotul: V-am sunat sa va spun ca bunica mea a murit in ianuarie.
    BCR: Contul nu a fost inchis, iar taxele de intarziere si comisioane se aplica in continuare.
    Nepotul: Poate ar trebui sa trimeti contul catre recuperare.
    BCR : Deja am facut acest lucru, de vreme ce au trecut doua luni.
    Nepotul : Ce vor face cei de acolo cand vor afla ca este moarta?
    BCR: Vor raporta contul diviziei fraude sau catre biroul de credit, sau poate ambele lucruri.
    Nepotul: Credeti ca Dumnezeu se va supara pe bunica mea?
    BCR : Pardon?!!!
    Nepotul: Ati inteles ce v-am spus eu, partea cu faptul ca a murit?
    BCR : Domnule, trebuie sa vorbiti cu supervizorul meu.
    Supervizorul preia discutia cu clientul...
    Nepotul : V-am sunat sa va spun ca a murit in ianuarie.
    BCR : Contul nu a fost inchis si taxele de intarziere si comisioane se aplica in continuare.
    Neputul: Vrei sa spuneti ca veti recupera banii din proprietatile ei?
    BCR: Sunteti avocatul ei?
    Nepotul : Nu, nepotul.
    Ii da datele de contact ale avocatului...
    BCR: Puteti sa ne trimiteti un fax cu certificatul ei de deces?
    Nepotul : Da.
    Dupa ce ii trimite faxul:
    BCR : Sistemul nostru nu este setat pentru aceasta situatie, moartea. Nu stiu cu ce pot sa va ajut mai mult.
    Nepotul : Daca reusiti sa rezolvati situatia ar fi perfect. Daca nu, puteti continua sa o taxati. Nu cred ca o mai deranjeaza.
    BCR : Taxele de intarziere si comisioane vor continua sa se aplice.
    Nepotul: Vreti noua ei adresa la care sa trimiteti facturile?
    BCR Ne-ar ajuta.
    Nepotul : Cimitirul Sf. Vineri, Alea 29, lotul nr. 69.
    BCR: codul postal va rog!

CEL MAI TARE CV

Obiectiv: Caut o firma serioasa care ma poate angaja permanent si care ma poate respecta asa cum o fac si eu. Orice fel de job mi-ar place din cele selectate.

Beneficii: Daca trece de 12 noaptea sa fiu dusa acasa sau sa mi se plateasca taxiul

Oras de domiciliu: Bucuresti

Salariu: nespecificat

Tip job: sezonier

Experienta: PROMOTER, MANECHIN, MODEL, FOTOMODEL, FIGURATII, HOSTESS, ANIMATOAR, STRIPTEASE:

Salariu: 37 mil

Domeniu activitate firma: Sunt agentii de modeling cu numar mare de angajati si clienti

Responsabilitati: Promoter-Nu aveam voie sa mestec guma, sa consum bauturi racoritoare sau alcoolice in magazine, nu aveam pauza. Hostess-Nu aveam voie sa-mi dau nr de telefon clientilor, sa ma cert cu persoane interesate de produs, trebuia sa fiu imbracata cat mai decent gen office. Animatoare-Nu aveam voie sa prt discutii cu clientii clubului, sa-mi aduc prietenul in club, cand imi luam pauza stateam in sala in care angajatii luau pauza, trebuia sa arat sexy sis a-mi stea bine costumatia. Striptease-Consumam la masa cu clientii, radeam cu ei, faceam private-uri cu mai multe fete si cu clientii sau doar eu cu eii, nu avea voie clientul sa consume din bautura comandata de mine, nu avea voie sa ma atinga decat daca il lasam eu, randul la dans la bara imi venea de fiecare data la 2 ore, tineam minte primele fete din naintea mea, daca nu intram la timp la dans luam amenda 20 lei, dansam cu clientii, luam spaga. Fotomodel-Nu trebuia sa stau incordata pe scena, mainile le tineam relaxate precum si degete, mainile le tineam aproape sub sani cand faceam poze, spatele in poze era intotdeauna lasat pe spate, picioarele le ridicam cat puteam de mult, daca intram trista sau zambitoare pe podium trebuia sa ies cu aceeasi fata, pozele durau 3 secunde, buzele trebuiau sa fie intredeschise si ignoram aparatul de fotografiat. Figuratii-Nu aveam voie sa tin telefonul deschis in timpul filmarilor, sa vb in timp ce se filma ci doar sa mimez pe buze sa gesticulez.

Recomandari:Intotdeauna am apreciat bunul simt si relatia mea cu patronii sau angajatii era strict profesionala! Nu am de unhde sa stii cine ma poate recomanda, nu-mi pot da seama ce gandesc oamenii si poate si eu m-am inselat in privinta unor persoane, nu ar fii cinstit nici pentru mine si nici pentru cei care imi citesc cv-ul sa dau nume false

Realizari: Am adus cluburilos un venit bun de consumatie si de clienti, am vandut multe produse, am intrat in conversatie cu multi client si le-am facut cunoscuta oferta promovata de catre o firma!

Beneficii: Mariri de salariu, laude.

Cunostinte PC: Cunosc sa navighez pe un calculator si leptop (windows 98 sau xp), stiu sa umblu pe internet si scriu repede pe tasta calculatorului

Mini Interviu:

Care este cea mai mare realizare profesionala de pana acum?

Am terminat doua cursuri de modelin, unu de machiaj, actorie si dans!

Care este cel mai mare esec profesional de pana acum?

Nu am avut nici un esec profesional!

Unde va vedeti peste 5 ani?

Cu 3 copii in New York impreuna cu sotul meu, avand ca job modelingul!

Care este cel mai mare vis pe care il aveti? Idealul in cariera?

Sa ajung pe copertele revistelor mondene, sa prezint creatii Armani, Dolce&Cabana, Versace etc. Viata este grea dar trebuie traita asa cum este ea pentru ca doar una avem

Care este jobul care vi s-ar potrivi cel mai bine?

Cantareata, dansatoare sau model renumit!

Descrieti compania ideala in care ati dori sa lucrati?

O companie unde te poti ridica singur pe picioarele tale avand la bord cunostintele acumulate pana in anul respectiv! Sa ti se aprecieze orice efort facut cu o marire de salariu sau in cazul daca am bile negre sa se mai stearga din ele

Care este departamentul in care doriti sa lucrati?

Hostess. Sunt inteligenta, sociabila si capabila de a intretine o conversatie lunga-scurta cu un client care este nelamurit, nu a auzit de aceasta noua oferta de senzatie si vrea sa cunoasca sau sa laude produsul

Detaliati personalitatea dumneavoastra:

Sociabila, indrazneata, vorbareata, serioasa, mereu vesela

MULTA BAFTA, să fie in continuare capabilă să intreţină lucruri lungi-scurte, să prezinte pentru Dolce&Cabana şi numai job-uri in care trebuie să-şi ţină gura inchisă.
    Last edited by alydeea; 04-16-2009 at 08:30 PM.

POVESTE ADEVARATA:

MANAGERII unei edituri incearca sa afle cum de nimeni nu a observat ca unul din angajati a stat la birou, mort, timp de 5 zile, inainte sa-l intrebe cineva daca se simte bine.

George Turkelbaum, 51 de ani, angajat de 30 de ani la societatea respectiva, a suferit un atac de cord in biroul pe care il impartea cu alti 23 de angajati (e vorba despre acele "cubicule" tipic americane, spatii largi de lucru impartite in birouri cu ajutorul unor pereti din gipscarton sau sticla)

Desi a murit luni, nimeni nu a observat asta pana sambata dimineata, cand ingrijitorul l-a intrebat de ce lucreaza si in weekend.

Seful lui Turkelbaum, Elliot Wachiaski, a declarat pentru The New York Times: "George era intotdeauna primul la birou primul la birou dimineata si ultimul care pleca seara, asa ca nimanui nu i-a parut neobisnuit ca sta in aceeasi pozitie si ca nu vorbeste. Era mereu absorbit de munca sa si interiorizat."

Un examen medico-legal a relevat ca murise deja de cinci zile la data gasirii lui. George citea manuscrisul unei lucrari medicale cand si-a gasit sfarsitul.

Poate n-ar fi rau sa le mai dati colegilor de birou cate un ghiont din cand in cand...

Morala povestirii: nu va omorati muncind. Oricum nu baga nimeni de seama!

Charlotte , Carolina de Nord

Un avocat din SUA a cumparat o cutie de tigari, foarte rare si deosebit de
    scumpe. **Pe urma le-a asigurat, printre altele si impotriva incendiului.

In decurs de o luna, fumand toate tigarile din cutie si fara sa fi facut
    nici macar prima plata pentru polita de asigurare, avocatul a solicitat
    companiei de asigurari sa fie despagubit, aratand ca tigarile au fost
    distruse intr-o serie de mici focuri”.

Compania de asigurari a refuzat plata, invocand motivul evident si anume ca
    avocatul a fumat tigarile.

Avocatul a chemat in judecata compania de asigurari si A CASTIGAT.

Administrand probatoriul, judecatorul a fost de acord cu societatea de
    asigurari si anume ca cererea de despagubire era cel putin neserioasa”.
    Totusi, judecatorul a retinut faptul ca avocatul detinea o polita de
    asigurare pentru tigari care garanta ca acestea erau asigurate inclusiv
    impotriva foculului, fara a defini ce este considerat a fi foc acceptabil”,
    iar societatea de asigurari a fost obligata sa-l despagubeasca pe asigurat.

Decat sa treaca printr-un proces lung si costisitor, societatea de asigurare
    a acceptat sentinta si a platit 15.000 $ avocatului pentru pierderea
    tigarilor in incendiu”.

ACUM URMEAZA FAZA TARE

Dupa ce avocatul si-a incasat cecul, compania de asigurari a cerut ca acesta
    sa fie arestat pentru 24 de cazuri de incendiere.
    In urma propriei cereri de despagubire si a declaratiei de la procesul
    anterior (folosite acum impotriva lui), avocatul a fost condamnat pentru
    incendiere intentionata a bunurilor sale asigurate si a fost condamnat la 24
    de luni de inchisoare si o amenda de 24.000$

Aceasta este o povestire adevarata si a castigat Locul I la concursul
    Recent Criminal Lawyers Award Contest”

ONLY IN AMERICA , NO WONDER THIRD WORLD COUNTRIES THINK WE’RE NUTS*

Quote Originally Posted by alydeea View Post
    Charlotte , Carolina de Nord

Un avocat din SUA a cumparat o cutie de tigari, foarte rare si deosebit de
    scumpe. **Pe urma le-a asigurat, printre altele si impotriva incendiului.

In decurs de o luna, fumand toate tigarile din cutie si fara sa fi facut
    nici macar prima plata pentru polita de asigurare, avocatul a solicitat
    companiei de asigurari sa fie despagubit, aratand ca tigarile au fost
    distruse intr-o serie de mici focuri”.

Compania de asigurari a refuzat plata, invocand motivul evident si anume ca
    avocatul a fumat tigarile.

Avocatul a chemat in judecata compania de asigurari si A CASTIGAT.

Administrand probatoriul, judecatorul a fost de acord cu societatea de
    asigurari si anume ca cererea de despagubire era cel putin neserioasa”.
    Totusi, judecatorul a retinut faptul ca avocatul detinea o polita de
    asigurare pentru tigari care garanta ca acestea erau asigurate inclusiv
    impotriva foculului, fara a defini ce este considerat a fi foc acceptabil”,
    iar societatea de asigurari a fost obligata sa-l despagubeasca pe asigurat.

Decat sa treaca printr-un proces lung si costisitor, societatea de asigurare
    a acceptat sentinta si a platit 15.000 $ avocatului pentru pierderea
    tigarilor in incendiu”.

ACUM URMEAZA FAZA TARE

Dupa ce avocatul si-a incasat cecul, compania de asigurari a cerut ca acesta
    sa fie arestat pentru 24 de cazuri de incendiere.
    In urma propriei cereri de despagubire si a declaratiei de la procesul
    anterior (folosite acum impotriva lui), avocatul a fost condamnat pentru
    incendiere intentionata a bunurilor sale asigurate si a fost condamnat la 24
    de luni de inchisoare si o amenda de 24.000$

Aceasta este o povestire adevarata si a castigat Locul I la concursul
    Recent Criminal Lawyers Award Contest”

ONLY IN AMERICA , NO WONDER THIRD WORLD COUNTRIES THINK WE’RE NUTS*
    Asta imi aduce aminte de o faza la fel de tare.....O tipa alerga intr-o dimineata intr-un parc public.parcul avea o pista pt jogging unde obisnuiau sa alerge mai multe persoane.alergand....Si-a scantit piciorul intr-o gropa.....A dat in judecata primaria si cine se ocupa de administrarea parcului...si a castigat ...Era o suma cu 5 zer00000ri

Ce galeatä? Spammer's Avatar

Cele 7 "minuni" din Caracal:
    1. S-a construit un bloc si s-a uitat macaraua in interior.
    2. A luat foc sediul pompierilor.
    3. S-a furat usa politiei.
    4. Cimitirul e pe strada “Invierii”.
    5. Brutaria e construita pe strada “Foametei”.
    6. Inchisoarea e pe strada “Libertatii”.
    7. Exista o singura scoala in oras si se numeste Scoala nr. 2.

Sindromul ...Caracal

Problema:
    Un constructor este platit 50$ pe ora . Sunt angajati doi constructori pentru instalarea a 7 PILONI DE FONTA in scopul de a opri parcarea masinilor pe trotuar. Instalarea unui pilon dureaza o ora. Intrebare:
    In cit timp isi vor da seama, unde au parcat masina?

deci asta ultima e chiar cea mai penala pe care am vazut-o in ultimul timp)))).......sper sa nu fie fake poza....

Torrents.ro Member Carlyn's Avatar

Nu e fake. La prima vedere poza e foarte comica, insa pilonii respectivi sunt demontabili. Au un sistem de fixare care permite ca printr-o rotire a pilonului cu 90 de grade sa poata fi scos. Cel putin eu sper ca respectivii piloni sunt prevazuti cu sistemul respectiv de demontare. Nu pot sa cred ca sunt atat de retardati desi realitatea ma contrazice in fiecare zi...

...dar de asta ce spuneti?
    In 2007 un magar si o Dacie s-au cunoscut direct si frontal. Politia a inceput ancheta. Cine e magarul dar mai ales cum a ajuns el intr-o comuna unde toti magarii au cipuri? In 2009 dupa doi ani de la accident un politist mai istet a raspuns Cititi descoperirea investigatiilor politiste in finalul documentului.

Criza mondiala Ce gandesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala? Optimistul: Vai, vom ajunge cu totii sa cersim !... Pesimistul: De la cine?!...

Legi sexuale aberante
    * Īn majoritatea statelor islamice, sexul cu oi este permis, dar carnea animalelor „vizate” este interzisă la consum.

* Libanul permite bărbaţilor să practice sex cu animalele, cu condiţia ca ele să fie de sex feminin. Pedeapsa pentru sex cu un animal mascul este moartea.

* Īn Hong Kong, li se permite să-şi ucidă soţii infideli fără a fi pedepsite, cu condiţia ca „pedeapsa” să le fie aplicată cu māinile goale.

* Pedeapsa pentru masturbare īn public, īn Indonezia, este decapitarea.

* Īn statul american Washington este permis sexul cu animale, cu condiţia ca ele să cāntărească mai puţin de 18 kilograme.

* Īn Bakersfield, California, cine vrea să facă sex cu diavolul este obligat să folosească prezervativul.

* Īn localitatea Santa Cruz, din Bolivia, bărbaţilor le este interzis să practice un act sexual cu mama şi fiica, simultan.

* Īn statul american Florida sunt interzise relaţiile sexuale cu aricii.

* Īn Bahrein, ginecologii nu pot consulta o pacientă decāt dacă priveşte la organele ei genitale printr-o oglindă.

* Īn statul american Utah este interzis sexul cu animale, contra cost.