Page 2 of 32 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 640

Thread: u-Torrents.ro

Da, ok, haosul e dat de lipsa personalului de la staff.. dar ne straduim sa gasim oameni de baza si vom face si ordine acolo unde este dezordine ! Probabil cand strangem FLS vom depasii acest moment ;0

bafta si tie !

Sunt unii carcotasi pe aici....din cate am vazut eu aces tracker are aproape 5 saptamani (daca nu ma insel). Pai fratilor...in 6 saptamani sa ai 8500 de useri din care mai mult de jumatate peeri...si colac peste pupaza sa ai si aproape 1000 de torrente? Mie unuia nu mi se pare deloc rau....desigur ca niciun tracker nu a fost perfect din primele 2 luni...nic FL, nici SFZ, nici macar cele mari de afara, asa ca sa fim seriosi: o data varsta trackerului, a doua oara lipsa staffului se resimte...e logic, dar chiar si asa mie mi se pare ca arata destul de bine si e stabil taticu....mai stabil poate decat altele mai mari ca el.

Cat despre chestia cu "nu se uploadeaza torrente de pe trackere romanesti pe trackere romanesti in semn de respect..." redice1 sincer mi se pare un pic rupta de realitate declaratia ta....la cat de des vad pe trackere aceleasi torrente...si nu ca au acealsi nume....lenesii de uploaderi nici macar nu se sinchisesc sa schimbe descrierea torrentelor de iti apare in client descrierea de la alt tracker...stii ca in romania respectul nu exista....iar cand e vorba despre ceva piratat....no comment.

In fine, ca devia-i un pic, concluzia mea este ca trackerul are mult potential si ca daca o va tine in acealsi tend ascendent in curand va avea locul lui printre cei mari. Bafta baieti si spor la munca!

P.S.: Intr-adevar e un pic agasanta partea cu reclamele dar le rezolva ei
    Last edited by Defiler; 02-13-2009 at 11:22 PM.

Inceputul este bun,bafta!!

LE:Totusi cam multe torrente din .ro(iNT,TDM,iDVD,CZT etc. :|)
    Last edited by ultrasmiky; 02-13-2009 at 11:58 PM.
    Vreau ban

iNT e .ro ? ), vreau sa vad CZT, iar TDM si iDVD e posibil scapare, acele torrente vor fi sterse si uploaderii sanctionati !

Guest of Honour puroi's Avatar

iNT nu prea e grup dar e de pe BiTT, CZT e grup al C-ZONE, iDVD al iPLAY, TDM cred ca merge ei urcau si pe tl sau pe oriunde pe extern, nici TDM nu este grup de scena.

Da jos Adsense de pe site, ca sa nu ai probleme cu contul.

In cel mai fericit caz Google va bloca adsense pe domeniul ala pentru ca are legatura cu warez.

In cel mai rau caz te vei trezi cu dobitoci care vor da clickuri in prostie pe reclame si iti vei avea contul banat de tot din cauza ca vor considera ca faci tu click pe reclame sa faci bani.

la subiect. domeniul e lame.. daca mie imi place deluge inseamna ca nu am voie sa folosesc site-ul tau? altfel arata ok site-ul...
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

Defiler mersi ca ti-ai facut cont doar sa ma faci mascarici si ai dreptate ce ai zis mai sus dar de aici se naste intrebarea : "Avem FL , XZone , IPT , BitSoup etc. pe care se urca de toate pentru toti.Pentru ce am mai avea nevoie de inca unul ? Crezi ca asta o sa ajunga vreo elita ?!".

8500 de useri in 5 saptamani.Pai hub de 6000 de useri x Pm in fiecare zi + PM pe alte hub-uri afiliate semnificativ de mari + alti useri.Cred ca se strang 8500 Oricum daca stau sa ma gandesc bine buna ideea cu hubu daca vrei sa faci useri

Eu sper numai sa nu ajunga sa ne dea batai de cap.Cheers
    Don't gossip about Miley bastard.

Quote Originally Posted by Penemue View Post
    Da jos Adsense de pe site, ca sa nu ai probleme cu contul.

In cel mai fericit caz Google va bloca adsense pe domeniul ala pentru ca are legatura cu warez.

In cel mai rau caz te vei trezi cu dobitoci care vor da clickuri in prostie pe reclame si iti vei avea contul banat de tot din cauza ca vor considera ca faci tu click pe reclame sa faci bani.

la subiect. domeniul e lame.. daca mie imi place deluge inseamna ca nu am voie sa folosesc site-ul tau? altfel arata ok site-ul...

Acide dar binevenite "apreciereile" tale.

NU stiu daca google v-a bloca acel Add. si nici nu ne facem mari probleme cu asta. Evident ca deocamdata noi testam, invartim, scoatem, adaugam ! sa-i spunem ... Stage 1 !
    Legat de Clientul pe care il folosesti tu, asa e, avem o serie de clienti banati pentru ca trimit date eronate la server, si asta e normal, atata timp cat exista alte solutii de clienti de torrente. Evident nu "bagam pe nimeni cu lopata" pe site

Prin urmare daca ti-am trezit interesul, tine aproape, vei vedea multe schimbari in bine in perioada urmatoare !

O zi excelenta !
    Last edited by access; 02-14-2009 at 12:41 PM.

Quote Originally Posted by redice1 View Post
    Defiler mersi ca ti-ai facut cont doar sa ma faci mascarici si ai dreptate ce ai zis mai sus dar de aici se naste intrebarea : "Avem FL , XZone , IPT , BitSoup etc. pe care se urca de toate pentru toti.Pentru ce am mai avea nevoie de inca unul ? Crezi ca asta o sa ajunga vreo elita ?!".

8500 de useri in 5 saptamani.Pai hub de 6000 de useri x Pm in fiecare zi + PM pe alte hub-uri afiliate semnificativ de mari + alti useri.Cred ca se strang 8500 Oricum daca stau sa ma gandesc bine buna ideea cu hubu daca vrei sa faci useri

Eu sper numai sa nu ajunga sa ne dea batai de cap.Cheers
    E clar ca esti rautacios si te deranjeaza cand cineva face ceva mai bun ca tine
    Hai las-o balta !!! Toate comentariile tale au fost distructive, si din cate vad.. la toate posturile de aici ai facut la fel... Asta spune multe despre caracterul tau !

Iti multumim si te invitam sa te muti pe alte topice. Ceea ce faci tu nu se numeste critica, si nici ajutor, e doar pura invidie si rautate !!!!

lol . Mai bun ca mine din ce punct de vedere ? Ca nici nu am tracker :| . Si daca nu stiai critica nu ii distructiva.Ai vrea sa zicem toti "sunteti divini asa cum sunteti" ? De ce crezi ca m-am mai oferit sa va ajut ?! In fine ...

Si da ... felicitari pentru aparitia pe FSF.com .
    Don't gossip about Miley bastard.

Pai tocmai ca nu faci critica (cum spuneam) o tot dai cu huburile... si nu inteleg ce legatura are ????? Daca iti mai spun ca sunt unul din administratorii chatului ProTV si vin multi si de acolo, atunci .. e tot nasol ? Nu conteaza de nde vin atata timp cat la noi vin.. si chiar sunt interesati.
    So, keep it up !

@ access imi place trackerul. Daca spuneti ca nu se uploadeaza torrente de pe alte trackere, poti sa-mi spui si mie ce e cu "0-day.PACK.0213-UT" care a fost uploadat recent pe Fl?

Vrei sa spui torrentleech.
    :slap:

0day.Pack.1107-SR (download torrent) - TPB

Si daca caut mai atent o sa mai gasesc astfel de packuri si pe alte torrente, parca l-am vazut si pe SSN si TBN... chiar crezi ca tot ce se urca pe Filelist e releasul lor ???

ia fi atwent aici: http://thepiratebay.org/search/0day.Pack/0/99/0
    Last edited by access; 02-14-2009 at 02:37 PM.

Quote Originally Posted by CristianHCV View Post
    @ access imi place trackerul. Daca spuneti ca nu se uploadeaza torrente de pe alte trackere, poti sa-mi spui si mie ce e cu "0-day.PACK.0213-UT" care a fost uploadat recent pe Fl?
    Spalate pe fata poate nu te-ai trezit bine, daca nu ai treaba si nu gandesti inainte nu deschide pliscul, sa iti dau si explicatie, desi nu prea meriti, omul a facut referire ca nu se urca de pe trackere romanesti, doar nu sperai ca toti au accest ftp de scena si p2p.

Quote Originally Posted by puroi View Post
    Spalate pe fata poate nu te-ai trezit bine, daca nu ai treaba si nu gandesti inainte nu deschide pliscul, sa iti dau si explicatie, desi nu prea meriti, omul a facut referire ca nu se urca de pe trackere romanesti, doar nu sperai ca toti au accest ftp de scena si p2p.
    Gata omule am inteles.... nu am fost atent si m-am pripit ce sari asa?

Quote Originally Posted by CristianHCV View Post
    Gata omule am inteles.... nu am fost atent si m-am pripit ce sari asa?
    Nu sar, stau pe scaun si chiar foarte calm, dar ca sa intelegi majoritatea trackerelor functioneaza dupa : a lua torrente de pe un alt tracker(sursa), dar sursa adevarata sunt baietii aia de ii vezi la sfarsitul denumirii unui torrent gen -VoMiT, dar aia nu urca pe trackere ci pe niste ftp-uri, iar trackerele care au oameni cu acces acolo sunt unele fericite si cu bani si vechime si uneori si creier, iar restu se hranesc si ele de unde apuca.

access nu-i lua in seama pe pustanii astia frustrati care isi dedica viata pe un forum.Capu´ sus si fi mai subtil in comentarii asa nu le mai dai apa la moara.Rau nu ar fi sa tii cont de sfaturile unora de aici.Good Luck!

Quote Originally Posted by 2pac View Post
    access nu-i lua in seama pe pustanii astia frustrati care isi dedica viata pe un forum.Capu´ sus si fi mai subtil in comentarii asa nu le mai dai apa la moara.Rau nu ar fi sa tii cont de sfaturile unora de aici.Good Luck!
    Absolut de acord cu tine ! Asta e si rostul acestui cont pe acest forum. Nu poti invata decat de la cei adevarati. Insa trebuie sa le dai si frustratilor cu aere de trackeristi cateva explicatii, mai invata si ei asa cum am invatat si noi.

Bafta All !

Greseste cineva si imediat e numit pustan/frustrat s.a.