Results 1 to 16 of 16

Thread: Caut coder pentru design+modat sursa tracker

Default Caut coder pentru design+modat sursa tracker

Cred ca titlul e destul de explicativ, iar un coder bun stie despre ce e vorba. Va rog contactati-ma doar daca ati mai facut asta si stiti la ce va inhamati. Ofer intre 50-150 de euro in functie de ceea ce imi propuneti. Va astept
    http://www.torrentaddict.org/image/JB.png

modat+design, 150 euro? cred ca glumesti... e prea putin

hai sa fim seriosi ca sursa modata nu o faci special pentru un tracker. e acelasi la majoritatea, iar daca ai mai facut nu mai trebuie decat putin finisat in functie de cerintele fiecaruia. mie nu-mi trebuie toate aberatiile. imi trebuie ceva simplu si la obiect. dupa tine cam cat ar valora asta?

eu nu platesc la ora. platesc la lucrare. asa poti sa o lungesti la nesfarsit. apropo, il vreau in cam 3 zile.

iti urez succces

mersi pentru urare, dar sincer cred ca sunt slabe sanse sa gasesc aici pe cineva

la pretu' ala poti sa incerci prin scoli
    On the keyboard of life, always keep one finger on the escape key.

Quote Originally Posted by ilogicalll View Post
    eu nu platesc la ora. platesc la lucrare. asa poti sa o lungesti la nesfarsit. apropo, il vreau in cam 3 zile.
    In principiu sistemul de plata cu orele se face in felul urmator.

1. Clientul explica in detaliu, in avans, ce are nevoie

2. Programatorul face o lista detaliata cu task-uri impreuna cu timpul estimat pentru fiecare task

3. Clientul negociaza cu programatorul lista de task-uri, da prioritati la taskuri mai importante si eventual impune timpuri mai scurte la anumite taskuri.

4. Cand totul este aprobat de catre client programatorul se apuca de lucru si la anumit interval de timp raporteaza cate task-uri sunt facute, clientul verifica treaba si plateste lucrul efectuat pana atunci.

Acest sistem functioneaza mult mai bine decat daca ai plati pe om 8h pe zi si el sta o jumate de ora citind presa online, o jumatate de ora pe buda si 15 minute la cafea.

In principiu, acest sistem este aplicat si de catre companiile IT de aici, estimand de ex un proiect de 10.000 ore de lucru la 500.000 Euro si apoi angajeaza 8 programatori platiti cu 500-1000 euro pe luna sa termine proiectul in 8-9 luni. Chiar si cu 10 programatori @ 1000 euro pe luna, in final compania are un profit de peste 300k euro (tineti cont de cheltuieli curente- calculatoare, internet, electricitate, birotica bla bla ,taxe, marketing, staff care cauta contracte etc).

Nu vei gasi pe nimeni serious sa customizeze un tracker in 3 zile. Ca idee, doar realizarea de icon-uri pentru categorii ia ceva timp si costa bani seriosi.

Daca vei incerca sa contractezi asa ceva pe rentacoder.com de exemplu, un designer cu reputatie va cere minim 60-80$ pentru ele si de la 10-15$ in sus pentru un logo.
    Buzzwords Ltd, unregistered company in England, Whales and Dolphins
    Value-added, synergistic forward thinking outside of the box solutions for the discerning employer with core competency metrics - touch base or ping us for more information on how you can improve your customer facing intuitive interfaces, transition your e-business mindshare, incentivize revolutionary technologies and evolve e-business solutions.

Junior User

La banii astia iti cumper TS 5.7 si e full modat costa doar 75$ si ai sase luni update
    http://forum.torrents.ro/image.php?type=sigpic&userid=26864&dateline=123798  3556

Ciobolingozaur Martzy's Avatar

ts e varza fara de tbdev.mai bine dai mai multi bani dar faci ceva bun.

Sunt cateva locuri unde poti gasi mai usor ce vrei tu
    Nu e ceva similar cu ce vrei tu dar iti poti face o idee:
    Torrent Tracking Site - ScriptLance Programming Project

Asta nu inseamna ca trebuie sa platesti 1000$, sigur sunt si oameni care ar putea face ce vrei tu
    la pret de "criza" dar trebuie sa spui exact ce vrei !
    Last edited by Fynnon; 04-16-2009 at 08:08 PM.

I think that it's better to hire a professional designer than to use the online one. There are enough job boards nowadays where you can find a lot of freelancers in need of a project to work on. I recommend this one: XPlace . There are a lot of talented freelance experts and it is commission-free.

Quote Originally Posted by IrinaKasper View Post
    I think that it's better to hire a professional designer than to use the online one. There are enough job boards nowadays where you can find a lot of freelancers in need of a project to work on. I recommend this one: XPlace . There are a lot of talented freelance experts and it is commission-free.
    Daca te intereseaza, vezi ca sunt postari si din 2007. Incearca, poate poti da un raspuns la unul din ele.

15. The Following 2 Users Say Thank You to Idiux For This Useful Post:

dan15 (03-28-2017), Heimdall (03-29-2017)

Quote Originally Posted by Idiux View Post
    Daca te intereseaza, vezi ca sunt postari si din 2007. Incearca, poate poti da un raspuns la unul din ele.
    ......................................
    "We are all here because somebody had sex! Everybody should relax a bit." - Peter Dinklage

Salutare oameni buni,

Cautam Unity Developeri, Concept Artist, Animatori 3D si Android Developer, pentru proiect 100% romanesc, cu finantare UE si, ulterior, speram si avem incredere, Kickstarter.

Nu stiu daca am postat bine aici dar sper ca este ok.

Detalii PM. Multumesc.

Seara faina!