Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 35 of 35

Thread: RoDVD

Va multumesc foarte mult , nu stiam ca acum au acest nume ,

Buna seara collectro

In dimineata asta cand m-am trezit am gasit cele 4 torrente luate de pe collectro.net pe care le aveam in utorrent - pe rosu.
    Intru pe collectro.net sa vad daca a picat.

Gasesc acest mesaj " Login attempt failed!
    This account has been disabled.
    Userlog:
    Disabled for fake upload - 1.44 MiB "

Spun sincer ca nici nu stiu cum se face fake upload ( in cazul in care as vrea sa fac ).

Din 2005 de cand descarc de pe diverse trackere nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva deci nu pot sa imi dau nicio explicatie.

Aveam 2 torrente trase de cateva zile si aseara am dld " Downton Abbey-disc 1 " si " Downton Abbey-disc 2 "
    Dimineata ma trezesc cu surpriza inexplicabila.

Mentionez ca am un calculator bun cu Windows 7 cu SP1 si dld cu utorrent 3.0

Imi poate si mie va rog spune stafful collectro.net ce mi s-a intamplat ?
    De fapt care este explicatia logica ?
    Pentru ca daca am vreo setare gresita in utorrent ar fi sesizat-o de mult timp alte trackere.

Multumesc anticipat pentru raspuns si rezolvarea acestei situatii.
    Frumosu

#Bibliopovestaș GypsyHunter's Avatar

Disabled for fake upload - 1.44 MiB

Omfg moderatorul trebuie sa fie retardat. Poate a fost naibii o eroare de client cand a transmis stats-urile. Doamne ce site.
    That moment when you start hating arab people more than local gypsies

Face cineva care are cont un mini review?
    multumesc

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Asta am gasit postat de comatome.

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

nu ar trebui redeschis? e in viata...
    http://forum.torrents.ro/showthread....(RoDVD)/page72
    " ​This account has been disabled "

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Quote Originally Posted by comatome View Post
    nu ar trebui redeschis? e in viata...
    http://forum.torrents.ro/showthread....(RoDVD)/page72
    Done .

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

Sunt offtopic, dar ... dan15's Avatar

S-a strecurat o mica greseala aici, collectro.net, n-are nicio legatura cu RODVD.

10. The Following User Says Thank You to dan15 For This Useful Post:

Patriot (01-25-2017)

salutare cred ca am venit destul de tarziu cu idee.exista firma de hosting in romania care poate sa gazduiasca un traker.nu trebuie luat decat un server Vps puternic.acel server este gazduit in Olanda asa ca mi ar fi problema.se poate pune baza de date cu useri si torrente si tot ce este pe vechiul traker se reinoieste gazduirea domeniului .ro.com.net pe ce domeniu este RoDVD si poate sa se de-a in folosinta.Nu este greu.Un coder bun sau o echipa de coderi ca nu stiu cati coderi erau pe RoDVD dar se poate.Si eu detin un asemenea traker si merge treaba mai ales ca am inceput cu un server mic si cu timpu am crescut in numarul torrentelor in numarul utilizatorilor si serverul s-a ingreunat cand am facut updat-ul am fost nevoiti sa luam un server mai puternic si am avut oprit trakerul de la 10 seara pana la 9 dimineata.si apoi am dat drumu si in momentul de fata trakerul ruleaza si inaintam.Deci se poate daca vrei.Sper sa nu o luati in nume de rau vreau sa incurajez useri dar mai ales pe owneri.daca vreti mai multe detalii astept pm-uri.

Quote Originally Posted by bubuluc View Post
    salutare cred ca am venit destul de tarziu cu idee.exista firma de hosting in romania care poate sa gazduiasca un traker.nu trebuie luat decat un server Vps puternic.acel server este gazduit in Olanda asa ca mi ar fi problema.se poate pune baza de date cu useri si torrente si tot ce este pe vechiul traker se reinoieste gazduirea domeniului .ro.com.net pe ce domeniu este RoDVD si poate sa se de-a in folosinta.Nu este greu.Un coder bun sau o echipa de coderi ca nu stiu cati coderi erau pe RoDVD dar se poate.Si eu detin un asemenea traker si merge treaba mai ales ca am inceput cu un server mic si cu timpu am crescut in numarul torrentelor in numarul utilizatorilor si serverul s-a ingreunat cand am facut updat-ul am fost nevoiti sa luam un server mai puternic si am avut oprit trakerul de la 10 seara pana la 9 dimineata.si apoi am dat drumu si in momentul de fata trakerul ruleaza si inaintam.Deci se poate daca vrei.Sper sa nu o luati in nume de rau vreau sa incurajez useri dar mai ales pe owneri.daca vreti mai multe detalii astept pm-uri.
    RoDVD merge fara probleme.

dedexxx

Sunt offtopic, dar ... dan15's Avatar

Ai intentii bune, dar nu intelegi esentialul. Aici s-a precizat ca era vorba de RODVD, nu de trackerul collectro.net despre care cineva din greseala a cerut informatii in acest thread.

da de RoDVD ziceam ca am vazut ca sa postat ca sunt problema de hostare.avem firma din romania care poate hosta trakere.in ziua de astazi ori ce se poate.DACA AVETI CONT PE rOdVD am si eu nevoie de o invitatie.Eu intelesesem problema si am citit mai muilte comentari si am tras o concluzie dar se pare ca pana la urma s-a rezolvat si merge trakerul RoDVD.Acuma am inteles.Te rog o invitatie daca se poate sau cine vede acest post ma poate ajuta cu o invitatie.Raman dator Forever.Multumesc pentru intelegere

da de RoDVD ziceam ca am vazut ca sa postat ca sunt problema de hostare.avem firma din romania care poate hosta trakere.in ziua de astazi ori ce se poate.DACA AVETI CONT PE rOdVD am si eu nevoie de o invitatie.Eu intelesesem problema si am citit mai muilte comentari si am tras o concluzie dar se pare ca pana la urma s-a rezolvat si merge trakerul RoDVD.Acuma am inteles.Te rog o invitatie daca se poate sau cine vede acest post ma poate ajuta cu o invitatie.Raman dator Forever.Multumesc pentru intelegere
    ai pm.
    ........................

dedexxx

si, si, si ce ai mai facut bubuluc?
    da-i in pana mea un space dupa punct, macar atat

17. The Following 2 Users Say Thank You to TheDog For This Useful Post:

Mau5 (02-26-2017), tibiv1900 (02-20-2017)