Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: webmail server

Default webmail server

stiti vreun script pt asa ceva?...

cum adica script pentru server de email??

poate server vrei tu
    ------------------------------------------------
    Azi e ultima zi in care spamez. Promit

http://forum.torrents.ro/photos/data...etsdoitsig.png

īnfumurat wizard's Avatar

daca ai erdeieshh, au blocat aia portu' 25.
    mercury mail?
    iar daca vrei client web based, squirrel mail sau horde.
    Last edited by wizard; 12-04-2007 at 06:57 PM.

eu am ereieshh...si n-am blocat nici un port 25.

īnfumurat wizard's Avatar

eu asa auzisem

deci motivul principal ar fi pt ca nu reusesc sa fac siteu sa trimita mail-uri prin alte servere...si pot sa zic ca m-am incurcat in mercury mail....nu ma refer la tracker

mailuri trimiti cu mail() din php, nu ai nevoie de niciun smtp.
    unde hostezi trackerul?

Torrents.ro Member dutz's Avatar

sendmail ?
    Vand povesti, eventual schimb cu vise...

slimr am impresia ca nu stii sa citesti limba romana....nu este un tracker ci un site magazin online....am la sediu firmei un calculator drept server....dar pe windows...asa ma lasa sa folosesc administratorul asa fac...deci am pus in sendmail.ini datele pt un cont mail cu pop3 si smtp extern...dar nu merge....spune error...am incercat si cu celebrul xampp si cu apache2triad

incearca cu iis-ul din xp.

... ce este ?...cine doreste sa ma ajute ...sa imi dea un id de mess...ca e clar...aici nu se poate purta o discutie

starnitor nu_vreau's Avatar

Quote Originally Posted by Cloud View Post
    ... ce este ?...cine doreste sa ma ajute ...sa imi dea un id de mess...ca e clar...aici nu se poate purta o discutie
    mai ales daca tu te iriti ca baba pe motocicleta (niste pudra pe fund poate ajuta) si nici nu explici ca lumea care este problema.
    "nu-mi merge mailul" poate avea diverse cauze... incepand cu camlul de retea ros de pisica si terminand cu o configurare aiurea in apache sau in saitul tau.
    daca nu explici CE eroare primesti si CE anume ai instalat, cum vrei sa primesti un raspuns la obiect?

vad ca sunt oameni care au incercat sa te ajute. daca tu nu intelegi ce-au vrut ei sa spuna (prima premisa a unui dialog) ce-ar putea face mai mult?

daca vrei sa vezi de unde e eroarea instaleaza un joomla si configureaza-i setarile de mail. daca merge... mai verifica ce ai prin configuratia saitului tau. s-ar putea sa ai pur si simplu o problema de autentificare pe serverul de mail.

slimr am impresia ca nu stii sa citesti limba romana....nu este un tracker ci un site magazin online....am la sediu firmei un calculator drept server....dar pe windows...asa ma lasa sa folosesc administratorul asa fac...deci am pus in sendmail.ini datele pt un cont mail cu pop3 si smtp extern...dar nu merge....spune error...am incercat si cu celebrul xampp si cu apache2triad
    care parte din ERROR nu intelegi...atata spune... si cica ma irit...pai citeste inainte sa postezi...sau esti si tu ca ala care spune pt ce tracker cand eu specific altceva?

folosesc un script oscommerce ... si am spus ca am incercat si cu mercury si cu mail extern...nu vad ce e asa greu de inteles cat despre ce ai zis tu....stii sa citesti apoi sa postezi ?..acum cat avem obrazu gros..vad

pana la urma ideea era cum pot face un webmail server..

si am citit tot topicu ...foarte ciudat nu vad ca am zis niciodata "nu-mi merge mailul" ...dar tu esti moderator...te inteleg..
    Last edited by Cloud; 12-05-2007 at 11:34 PM.

care parte din ERROR nu intelegi...atata spune... si cica ma irit...pai citeste inainte sa postezi...sau esti si tu ca ala care spune pt ce tracker cand eu specific altceva?

folosesc un script oscommerce ... si am spus ca am incercat si cu mercury si cu mail extern...nu vad ce e asa greu de inteles
    da' nu te apuci tu mai bine de crosetat? faci un mileu frumos si-l pui pe televizor sub balerina de ipsos care te-a initiat in tainele web-ului?
    incearca mai multi oameni sa te ajute si tie-ti palpita jugulara de nervi ca nu vorbeste nimeni pe limba ta. fa un efort sa pricepi ce s-a scris pe aici si mai treci cand mai ai timp ca esti haios.

LE: incearca eventual sa intelegi macar ce-ai scris tu:
    deci motivul principal ar fi pt ca nu reusesc sa fac siteu sa trimita mail-uri prin alte servere
    si incearca totusi cu pudra aia... poate ajuta.
    Last edited by nu_vreau; 12-05-2007 at 11:39 PM.

inafara de comentarii aiurea nu ai stiut sa faci....daca esti moderator ai voie sa postezi ce vrei tu inafara subiectului...sau asa se face aici..bine...eu ma retrag de aici daca orice copil care se crede geniu face ce vrea...ma bine ca te-ai nascut cu tot invatat...inca 2 ca tine si ne intoarcem la evul mediu....noroc de educatia aia...unde o fi ea

inafara de comentarii aiurea nu ai stiut sa faci....daca esti moderator ai voie sa postezi ce vrei tu inafara subiectului...sau asa se face aici..bine...eu ma retrag de aici daca orice copil care se crede geniu face ce vrea...ma bine ca te-ai nascut cu tot invatat...inca 2 ca tine si ne intoarcem la evul mediu....noroc de educatia aia...unde o fi ea
    Esti incuiat si batut in cap, pot sa iti spun. Daca nu stii sa faci o conversatie, sa intrebi cum trebuie, cine sa te ajute ba neanderthalule? Tu vezi ca te comporti ca un urs prost? O sa primesti niste reziduuri bucale in fata daca asa esti si in viata reala, sau doar pe net, unde esti copil de geniu?
    http://forum.torrents.ro/image.php?type=sigpic&userid=222&dateline=14432937  16

stupidity above average. bravo! iesi din multime.
    oricum, pentru tine evul mediu ar fi un pas inainte. in loc sa faci pe geniul neinteles si s-o dai in balarii mai bine ti-ai folosi neuronii disponibili pentru a incerca sa pricepi ceea ce incearca sa-ti comunice cineva.
    5 oameni au incercat sa te ajute. nu e vina nimanui daca te bulverseaza cuvinte mai lungi de 3 litere si le iei ca o ofensa personala.
    cat despre copil.. ai cam dat pe alturi. eventual o sa-l rog pe fimiu sa-ti detalieze frazele mai complexe. da' sa nu faci bilute din nas si sa te uiti pe pereti cand o sa-ti explice ca se enerveaza daca vede ca nu esti atent.

stiti vreun script pt asa ceva?...
    Daca cautai pe google de la inceput nu mai ajungeai in situatia asta
    web mail server - C?utare Google
    Another forgotten hero...but the world doesn't care.

e si tu...cum adica sa caute pe google? acolo cauta numai prostii...desteptii intra pe forumuri si intreaba chestii de genu "caut si eu ceva ca nu-mi merge o chestie. care ma poate ajuta?"
    si cand le spui sa explice ce anume, sau ii rogi sa se exprime draq mai corect zic ca esti prost, doooh, cum sa nu stii ce nu-i merge lui. toata lumea stie ce-i acel ceva, tu te-ai gasit mai prost sa nu stii.
    i-am trimis si i-am dat id-ul de mess sa-l ajut. a preferat sa faca scandal aici vad.

Senior User pECi's Avatar
    Note to self: Abtine-te de la spam sau