Page 367 of 372 FirstFirst ... 267317357365366367368369 ... LastLast
Results 7,321 to 7,340 of 7426

Thread: Tv TORRENTs (FreshOn.TV)

Va Multumesc frumos. Respect

Buna ziua, ma puteti ajuta cu un enable la contul meu : TripleCCC, va rog? Multumesc anticipat!

Quote Originally Posted by Blayzer View Post
    Buna ziua, ma puteti ajuta cu un enable la contul meu : TripleCCC, va rog? Multumesc anticipat!
    Este pentru ultima oara, de 3 ori ti-a fost deja activat contul.
    Te poti loga, enjoy!

Quote Originally Posted by Uffie View Post
    Este pentru ultima oara, de 3 ori ti-a fost deja activat contul.
    Te poti loga, enjoy!
    Multumesc. Da stiu ca este a treia oara, dar chiar nu prea am cand sa mai intru pe tracker,dar tin torrentele la upload si am ratia ok.

Quote Originally Posted by Blayzer View Post
    Multumesc. Da stiu ca este a treia oara, dar chiar nu prea am cand sa mai intru pe tracker,dar tin torrentele la upload si am ratia ok.
    Conturile neparcate sunt dezactivate dupa 50 zile de inactivitate.
    Conturile parcate sunt dezactivate dupa 100 zile de inactivitate.

Activitate inseamna sa te loghezi pe site NU sa tii la seed/upload torrentele..

Vreau o Tara Ca Afara iLink's Avatar
    Blog Entries
    98

Activitate inseamna sa tii si la seed torrentele,ca insemna ca intra si descarca,daca are cont doar sa viziteze site-ul ,ce activitate e aia,face ''mentenanta''?

Radio īnseamnă PRO FM
    I
    Top 3 motive sa citesti RecoverTRO
    E ţara īn care se īntāmplă īn fiecare zi cāte ceva

7. The Following User Says Thank You to iLink For This Useful Post:

oldmusic (04-22-2017)

Torrents.ro Member oldmusic's Avatar

Quote Originally Posted by iLink View Post
    Activitate inseamna sa tii si la seed torrentele,ca insemna ca intra si descarca,daca are cont doar sa viziteze site-ul ,ce activitate e aia,face ''mentenanta''?
    Asa am gandit si eu dintotdeauna, asa mi se pare normal. Nici eu nu inteleg logica, pe de o parte spun ca nu vor colectionari, pe de alta ii incurajeaza...
    Cum sa fie avantajat unul care intra o data la o luna doar ca sa nu ia volan si nu altu care tine la seed, e un mister si pentru mine...

Quote Originally Posted by iLink View Post
    Nu. Poti sa iti descarci toate serialele preferate prin RSS sau irssi si atunci nu te mai intereseaza sa intri pe site.. Daca se depasesc 50 de zile fara login pe site ( si nu ai parcat nici contul ) atunci e papa.

Quote Originally Posted by Uffie View Post
    Nu. Poti sa iti descarci toate serialele preferate prin RSS sau irssi si atunci nu te mai intereseaza sa intri pe site.. Daca se depasesc 50 de zile fara login pe site ( si nu ai parcat nici contul ) atunci e papa.
    Daca nu intra pe site dar tine la seed tot ce descarca nu e mai castigat trackerul? nu vad logica voastra nici sa ma impusti. Mai sunt care au politica asta, dar mi se pare o aberatie

Torrents.ro Member Fre5h's Avatar

Quote Originally Posted by oldmusic View Post
    Daca nu intra pe site dar tine la seed tot ce descarca nu e mai castigat trackerul? nu vad logica voastra nici sa ma impusti. Mai sunt care au politica asta, dar mi se pare o aberatie
    Eu vad logica, daca nu mai intri pe site ce rost isi mai are siteul? lasa ca fraierii aia se ingrijesc sa am ce descarca prin RSS sau cum vine, asa poti sa le descarci de pe rarbg sau de pe plubic ca acolo nu te obliga nimeni sa te loghezi pe site, eu cel putin daca as avea tracker si sa nu te loghezi numai sa tii la seed disable clar, la seed poti sa tii cu anii si pe public.

Lista neagra (va rog nu ma contactati pentru invitatii):
    dedexxx

Quote Originally Posted by Fre5h View Post
    Eu vad logica, daca nu mai intri pe site ce rost isi mai are siteul? lasa ca fraierii aia se ingrijesc sa am ce descarca prin RSS sau cum vine, asa poti sa le descarci de pe rarbg sau de pe plubic ca acolo nu te obliga nimeni sa te loghezi pe site, eu cel putin daca as avea tracker si sa nu te loghezi numai sa tii la seed disable clar, la seed poti sa tii cu anii si pe public.
    Si daca ai trei sferturi din aia de intra sa bifeze vizita si nu descarca nimic, marfa de tractor
    Bine, la TVT e rezonabila perioada de 50 de zile, dar la altii e cu 30, e ca naiba. Dar mie unu mi se pare mai important sa fie materialele disponibile decat sa intre userii asa "sa isi faca datoria" o data la o luna

Este socotita activitate intrarea pe site pentru ca e cel mai simplu mod de contoriza userii activi, gandeste-te daca s-ar socoti si seedul, cand se actualizeaza tabela cu torrente, trebuie sa actualizeze si la useri, 2 query, timp mai mare de executie, resurse folosite in plus. Sunt foarte putini useri care tin la seed/descarca prin rss dar nu intra pe site, asa ca socotirea seedului ca activitate nu intra in calcul.

Nush cum au ei structura, cel mai probabil au tabela peers, nu are treaba cu torrents, eu nu le dau disabled ci ii mut in alta tabela si iau in considerare daca au la seed, e un query mai complex (join) dar nu face load, si oricum e destul sa ruleze odata pe zi, deci fix pix, se poate, dar daca ei oricum prefera sa dea disabled si pe urma enabled dupa ce lumea cere aici ... oricat de aiurea mi se pare mie pana la urma e treaba lor cum fac

"hello, world!" sparcky01's Avatar

Salut ma puteti ajuta si pe mine cu enable pe contul makay ?
    Mersi!

Quote Originally Posted by sparcky01 View Post
    Salut ma puteti ajuta si pe mine cu enable pe contul makay ?
    Mersi!
    Re-activat. Te poti loga!

17. The Following User Says Thank You to Uffie For This Useful Post:

sparcky01 (05-04-2017)

din cauza ca am avut mult de munca in ultimul timp, din cauza inactivitatii, mi-am pierdut conturile pe mai multe trackere bune printre care si pe freshon. daca de celelalte ma lipsesc, de freshon am nevoie, asa ca rog un enable la contul gebby. Multumesc!
    " ​This account has been disabled "

Quote Originally Posted by comatome View Post
    din cauza ca am avut mult de munca in ultimul timp, din cauza inactivitatii, mi-am pierdut conturile pe mai multe trackere bune printre care si pe freshon. daca de celelalte ma lipsesc, de freshon am nevoie, asa ca rog un enable la contul gebby. Multumesc!
    Re-activat. Te poti loga!

20. The Following User Says Thank You to Uffie For This Useful Post:

comatome (05-07-2017)

in urma cu mai mult timp a fost inactiv trackerul si am crezut ca s-a inchis iar acum am aflat iar de el.
    Mi se poate reactiva contul cu username-ul "angelodacian"
    multumesc

Quote Originally Posted by angelodacian View Post
    in urma cu mai mult timp a fost inactiv trackerul si am crezut ca s-a inchis iar acum am aflat iar de el.
    Mi se poate reactiva contul cu username-ul "angelodacian"
    multumesc
    Nu mai exista username-ul tau..

Salut ,
    mi am facut cont la voi , am descarcat , nu am hit and run , tin la seed torentele .....am upload bun de la rds .
    am primit warn si urmeaza disable in doua sapt .....eu nu inteleg ce vina am ?
    daca nu ia nimeni de la mine .......unde am gresit ?
    user volta68nico
    nu vreau sa imi pierd contul
    adica mi se pare normal sa il pierzi daca incalci vreo regula dar asa ....